Czyszczenie biżuterii

JAK CZYŚCIĆ BIŻUTERIĘ?

Jeśli chcesz żeby Twoja biżuteria wyglądała pięknie musisz o nią odpowiednio dbać i czyścić. Do wszystkich prac wykonywanych w domu należy zdjąć biżuterię aby jej nie zabrudzić i porysować.Czyść biżuterię odpowiednimi płynami i ściereczkami do czyszczenia złota i srebra znajdujących się w renomowanych sklepach jubilerskich. 

Jako firma od lat obcująca z biżuterią, osobiście nie polecamy stosowania metod domowych, zwłaszcza do wyrobów z kamieniami. Nie należy również pozostawiać
biżuterii na oknie, oraz w miejscach gdzie narażona będzie na osiadanie dużych ilości kurzu. Jeżeli nosimy coś rzadko tylko na specjalne okazje warto przechowywać
ją w zamkniętych przezroczystych woreczkach lub szczelnych szkatułkach, tak by ograniczyć kontakt z powietrzem. 

Aby srebro było zawsze lśniące najlepiej wyczyścić je za pomocą czystej miękkiej szmatki oraz przeznaczonej do tego celu pasty lub mleczka. Można też powierzyć to zadanie doświadczonemu jubilerowi, który profesjonalnymi metodami (polerowaniem) przywróci dawny blask wyrobom. W sklepach jubilerskich dostępne są specjalne szmatki do czyszczenia srebra i złota, gotowe do użycia nasączone odpowiednim preparatem czyszczącym. Szmatkę taką można wykorzystać kilkakrotnie, pamiętając aby po każdym użyciu schować ją z powrotem do szczelnie zamykanego opakowania.

PRZECHOWYWANIE

Najczęściej popełnianym błędem podczas przechowywanie biżuterii jest trzymanie wszystkich kosztowności razem, biżuteria może się wtedy porysować, uszkodzić a nawet odkształcić. Biżuteria może być w większości przypadków przechowywana razem jeżeli jest odpowiednio zabezpieczona, każda umieszczona w osobnej przegródce, oddzielenie od siebie za pomocą cieniutkich bibułek, lub bawełnianych, a najlepiej flanelowych sakiewek. Perły oraz biżuteria z naturalnym koralem, powinny być przechowywane w osobnych pudełeczkach najlepiej drewnianych bądź tekturowych.